06035C221K4T2A
Manufacturer:
Kyocera AVX
Mfr.Part #:
06035C221K4T2A
Datasheet:
Description:
Ceramic Capacitors 0603(1608 Metric) SMD/SMT 220 pF 10 % 50 V
ParameterValue
Capacitance220 pF
Tolerance10 %
Height - Seated (Max)0.9 mm
Max Operating Temperature125 °C
Min Operating Temperature-55 °C
DielectricX7R
PackagingReel
Voltage Rating50 V
Thickness0.9 mm
RoHSCompliant
Mounting StyleSurface Mount
operating temperature-55.0 °C to 125 °C
pin count2
rohs statusCompliant
case package0603
voltage rating dc50 V
capacitance tolerance10 %